Правила гри в футбол. Основні футбольні правила

Правила гри в футбол записані в спеціальному регламенті, який затверджений Міжнародною федерацією і Радою регіональних асоціацій. Даний звід статей визначає порядок офіційних змагань. Варто відзначити, що перші правила футболу коротко були сформульовані ще в 1863 році британської асоціацією. У сучасному вигляді регламент розробляється УЄФА і ФІФА. Він враховує всі найменші нюанси футболу: від реклами на екіпіровці гравця до матеріалу виготовлення сітки воріт.

Загальні правила

У матчі беруть участь тільки дві команди. Кількість гравців з кожної сторони обмежується одинадцятьма з урахуванням воротаря. Єдиним снарядом вважається м`яч. Польові гравці мають право контролювати і бити по ньому тільки ногами, за винятком викидання ауту. Правила воротаря у футболі трохи відрізняються. Голкіпери можуть ловити м`яч руками, але утримувати снаряд в повітрі заборонено більше 6 секунд.

Основні правила футболу єдині для всіх асоціацій і турнірів, що проводяться під егідою ФІФА. Так, кількість замін не може бути більше трьох в офіційних змаганнях. Є певні вимоги і до екіпіровці футболістів. Вона не повинна становити небезпеку для самого гравця або суперника. Заборонені будь-які ювелірні вироби, шпильки, годинник і т. Д. Обов`язковими елементами є сорочка, шорти, щитки, гетри та взуття. Рукавички тільки у голкіпера. правила гри в футболТривалість матчу становить два тайми по 45 хвилин. При цьому суддя може додавати певну кількість часу за затримки гри (заміни, травми і т. Д.). Між таймами повинен бути перерва до 15 хвилин.

Дотримання правил футболу контролюється тільки арбітром матчу і його помічниками за межами поля. Суддя визначає порушення, покарання за них, виявляє спірні моменти. Всі його рішення є остаточними.

Вимоги до полю

Покриття має бути у вигляді газону, або штучного, або натурального. Поле має форму прямокутника. Ширина (лінія воріт) може бути від 64 до 75 м, довжина - від 100 до 115 м відповідно. Також правила гри в футбол описують і вимоги до розмітки. Поле має обмежуватися білими рівними лініями, які будуть добре видні здалеку (8-12 см в ширину). Крім того, розмітка поділяє газон на дві половини. Посередині чертится спеціальний коло з радіусом в 9,15 м від центру поля.

Площа воріт обмежується прямокутником з шириною 5,5 м від кожної стійки (штанги). Довжина воротарської зони - 18,3 м. Штрафний площа окреслюється аналогічно зі сторонами 16,5 і 40,3 м. Усередині зони відзначається 11-метрова точка, звідки будуть виконуватися пенальті. Самі ворота повинні бути в висоту 2,44 м, завширшки - 7,32 м. По кутах поля закріплюються флагштоки з заокругленим наконечником.

порушення правил

У сучасному регламенті чітко прописані всі аспекти недисциплінованої поведінки футболістів і тренерів. Штрафний удар призначається за підніжку, удар суперника, стрибок в ноги, агресивний поштовх, плювок, затримку противника або часу, умисне торкання м`яча рукою. Подібне порушення в своїй штрафній площі карається 11-метровим (пенальті). правила футболу короткоОкремим видом покарання є вільний удар. Він виконується за певні порушення у штрафному майданчику: небезпечну гру проти суперника, контроль м`яча воротарем більше 6 секунд, дотик руками снаряда голкіпером після пасу партнера по команді. Такий удар виконується з місця фолу.

Сучасні правила гри в футбол чітко визначають дії суддів щодо дисциплінарних санкцій. Жовта картка (попередження) дається за неспортивну поведінку, ненормативну лексику, систематичні порушення, зняття екіпіровки, затягування часу матчу. Обов`язково повинен каратися грубий і тактичний фол.

Видаляється гравець з поля за два попередження, агресивна поведінка, плювок в кого-небудь, перешкода польоту м`яча в ворота рукою, за фол, який призвів до пенальті, за образи і заборонені жести.

види ударів

Правила гри в футбол обумовлюють і норми введення м`яча після порушень або виходу його за межі поля. Аут повинен вкидатись тільки руками через голову без відриву п`ять від газону.

Штрафний удар виконується ногою, дозволяється розіграти в пас. Гол з такого стандартного положення в чужі ворота зараховується, в свої - обмежується призначенням кутового в сторону пробивається команди.основні правила футболуУдар від воріт виконується за межі воротарського майданчика. Автогол з цього стандарту зараховується тільки в тому випадку, якщо м`яч зрикошетив у будь-якого футболіста.

Кутовий удар робиться від флагштока. Призначається за перетин м`ячем воротарського лінії (НЕ лінії воріт) від гравця-суперника. Пробивається ногою, можна розіграти в пас.

Пенальті виконується з 11-метрової позначки.

Гол у футболі зараховується тільки тоді, коли м`яч повністю перетнув лінію воріт між стійками при відсутності порушення. Найчастішим фолом в атаці є офф-сайд. Положення «поза грою» фіксується, коли гравець нападаючої команди виявився на корпус ближче до чужих воріт, ніж будь-який учасник, яка захищається, крім воротаря.

Загальні правила міні-футболу

Площадка повинна бути прямокутна з шириною 18-25 м і довжиною 35-42 м. Матч триває 2 тайми по 20 хвилин. При цьому час гри зупиняється після кожного виходу м`яча за межі поля. Розмір воріт - 3 на 2 м.правила міні футболуУ кожній команді може бути по 5 футболістів, включаючи голкіпера. Кількість замін правилами не обмежується. Екіпірування аналогічна з великим футболом (небезпечні аксесуари заборонені).

В атакуючих і захисних діях можуть брати участь одночасно всі польові гравці. Воротар має право залишати межі свого штрафного майданчика тільки після дозволу судді і зміни екіпірування. Положення «поза грою» немає.

Порушення і удари в міні-футболі

Штрафний стандарт призначається за грубий фол, стрибок в ноги або корпус, блокування, сильний поштовх, небезпечний підкат, гру рукою. Якщо фол був визначений в межах воротарської зони, виконується 6-метровий (пенальті).правила воротаря у футболіВільний удар призначається за небезпечну гру, атаку воротаря, утримання голкіпером м`яча більше 4 секунд, дотик рукою снаряда від напарника по команді.

Правила міні-футболу свідчать, що гравець повинен предупреждаться за передчасний вихід на заміну, систематичні порушення, неспортивну поведінку. Видалення з майданчика дається за грубий фол, образи, друге попередження.